Steriy Kodak

   22 листопада 2011 року село Старі Кодаки приймало гостей. Держпосадовці та керівники громадських організацій з Вінницької області знайомились з досвідом Дніпропетровщини і в рамках цього візиту завітали до нас.

   Програма перебування вінницької делегації була підготовлена  Дніпропетровською обласною громадською організацією «Федерація козацького традиційного бойового мистецтва «Спас» під керівництвом  Генадія Полякова.

   Все почалося з екскурсії до залишків фортеці Кодак  на схилах Дніпра,  де вінничани були зачаровані чудовим краєвидом і прослухали розповідь про історичне минуле цього місця та його зв'язок із сьогоденням.

   Гості відвідали  краєзнавчий музей, а також Будинок культури, в якому нині працює осередок «Старий Кодак». Завдяки реалізації проекту «Створення осередку громадської активності на базі будинку культури села Старі Кодаки»,  який здійснюється за підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження», сьогодні тут у відремонтованих приміщеннях займаються діти, а народні свята збирають докупи всіх жителів села. Вінничани отримали інформацію про заходи, які вже проведено і які планується провести в рамках проекту. Серед них: Фольклорно-спортивне свято «Витоки», заснування інформаційного вісника «Старий Кодак», громадські слухання з метою визначення проблем села та шляхів їх подолання, діяльність гуртків та секцій тощо. Наостанок на гостей чекав показовий виступ юних козаків зі старокодацького осередку, які займаються  українським бойовим мистецтвом «Спас».

   Голова Дніпропетровської районної ради Валентина Приймаченко розповіла про підтримку проекту Дніпропетровською районною радою, Новоолександрівською сільською радою і перспективи співпраці з Дніпропетровською обласною радою. Гостей   щиро привітала депутат Дніпропетровської міської ради, Берегиня Звичаю «Спас»  Ірина Герліванова, яка  надає всіляку підтримку заходам із розвитку та популяризації Старих Кодак як історичної пам’ятки України. Голова Новоолександрівської сільської ради Олександр Візір, директор Старокодацької  неповної середньої школи Віктор Юношев, директор Будинку культури  с. Старі Кодаки  Ніна  Протопопенко  та члени активу села не тільки виявили велику зацікавленість, але й надали допомогу в організації цієї зустрічі людей, небайдужих до майбутнього рідного села та всієї України.