Steriy Kodak

   Створити диво своїми руками у прямому сенсі цього слова змогли жителі села Старі Кодаки та гості Фольклорно-спортивного свята «Витоки», яке відшуміло 24 вересня. Організатори запросили всіх присутніх взяти участь в акції «Доторкнись до витоків» та залишити кольоровий відбиток долонні на 12-метровому білосніжному рушникові. І сталося. В такий нехитрий спосіб всі разом дорослі та малеча намалювали справжній витвір народного мистецтва – український рушник.

  Щиро радіємо, що в цьому році організатори свята – ДОГО «Федерація козацького традиційного бойового мистецтва «Спас», Дніпропетровська регіональна зразкова школа українського національного бойового мистецтва «Спас-Штурм» та Дитячо-юнацький центр «Штурм» висловлюють щиру подяку за щорічну підтримку цього свята голові Дніпропетровської районної ради Валентині Приймаченко, голові Новоолександрівської сільської ради Олександру Візіру та депутату Дніпропетровської міської ради Ірині Герлівановій.

   

В цьому році свято також отримало підтримку дуже впливової організації – Міжнародного фонду «Відродження». Захід став частиною проекту «Створення осередку громадської активності на базі Будинку культури села Старі Кодаки». Він має за мету розвиток та популяризацію цього села , як місця із самобутньою історією та традиціями, сприяння просвітницькому, культурному творчому, фізкультурно-оздоровчому розвитку дітей та юнацтва, підвищення громадської активності на засадах національно-патріотичної ідеї. Маємо надію, що це місце на Дніпропетровщині, стане одним із центрів історичної спадщини України.

  «Витоки» — яскраве видовище. Воно дало змогу місцевим жителям не тільки згостинністю прийняти всіх бажаючих, а і з гордістю спостерігати за виступами своїх дітей та онуків. Хлопці та дівчата з дивовижною професійною вправністю брали участь в показових виступах зі Спасу.

  Особливо можна відзначити родину Мозгових, братів Подріз, Андрія Агапова, Ярослава Хлопенко, Сергія Комогорцева, Ростика Мозляков. Які довели, що в Старих Кодаках і по сьогодні живе козацький дух.

  Для найменших вихованців відбулась урочиста посвята в козачата, з врученням перших в їхньому житті шароварів! Найхоробріші бійці тут змагалися у справжніх дорослих козацьких поєдинках «Лава на лаву, а діти брали участь у козацьких розвагах. Також можна відзначити Народний вокальний ансамбль «Кодачанка» (керівник Романенко В.В.), який задав неповторну атмосферу та бадьорий настрій протягом всього свята. Свято також відвідало безліч майстрів народної творчості: вишивальниць, гончарів, ковалів та інше. Особливу гордість викликало те, що участь у виставці прийняла жителька села Наталія Ясинецька, яка виставляла свої вироби з розпису по склу та дереву.

  Завдяки таким заходам жителі села мають можливість глибшевідчуи гордість за те, що вони є мешканцями такої славної і багатої традиціями землі, та появити себе гідними нащадками.

  Що ж, свято закінчилося. Але доторкнутися до своїх витоків може кожен, бо ми – славний народ, — ми українці!

Більше фото...