Steriy Kodak

   19 листопада 2013 року відбулась урочиста висадка дерев у старокодацькому парку біля козацького осередка «Старий Кодак».

  Дерева були висаджені депутатом Дніпропетровської міської ради, директором Дитячо-юнацького центра  "Штурм" Іриною Герлівановою та головою громадської організації "Козацький осередок «Старий Кодак» Ігорем Шаломаєвим.

   Пара маленьких саджанців та жолудь, з якого був вирощений  дубочок, було взято у 2008 році від 700-літнього Запорізького дуба, який є символом українського козацтва. За легендою, під ним заророжці писали свій знаменитий лист турецькому султанові. Два дубочки-брати та паросток, який виріс із жолудя, п'ять років вирощувалися та кріпли. І ось прийшов їхній час пустити коріння у старокодацьку землю. Символічно! Адже дуби — це могутність та духовна міць народу, це пам'ять  усім козакам, що жили на цій землі.

   Крім молодих дубочків було висаджено калину - одвічний символ України. Калина уособлює красу, кохання, материнство, безсмертність роду, жіночість, життя та любов до Батьківщини.

   Також з метою відновлення та покращення старокодацького парку було висаджено пихти та горіхи.

«Наше майбутнє в наших руках, — сказав Ігор Шаломаєв, — вчимось любити свою країну, оберігати її природу та шанувати її історію! Висловлюємо щиру вдячність  депутату Дніпропетровської міської ради, директору Дитячо-юнацького центра „Штурм“ Ірині Герлівановій, яка організувала цей захід!»