Steriy Kodak

   Такої кількості яскравих шароварів, козацьких оселедців, шаблюк Старі Кодаки не бачили, напевно, ще з часів Запорізької Січі! Вже кілька років поспіль на традиційне козацьке свято збираються ті, хто цікавиться і шанує незвичайну історію цього краю, адже тут святкує день народження Дніпропетровська регіональна зразкова школа козацького традиційного бойового мистецтва «Спас-Штурм».

   Саме з діяльності школи під керівництвом відмінника освіти України Генадія Полякова у 1999 році почалось відродження українських бойових мистецтв на Дніпропетровщині. Юним козачатам є чим пишатися. На рахунку вихованців школи 19 перемог на чемпіонатах світу та Європи з бойових мистецтв, понад 250 показових виступів на міжнародних та всеукраїнських заходах. Організовано та проведено вісім міжнародних фестивалів національних бойових мистецтв України «Дніпровські пороги», 14 турнірів з українського рукопашу «Спас». Багато зусиль до цього доклала берегиня звичаю «Спас», заслужений працівник освіти України, директор Дитячо-юнацького центру «Штурм» Ірина Герліванова, яка не тільки стояла у виоків заснування школи, а й щоденно робить усе можливе для її розвитку.

   Захід освятив настоятель Свято-Преображенського собору отець Ярослав.

   Для наймолодших учасників свято було особливо хвилюючим — дітлахів від трьох до п'яти років посвятили в учні школи, їм подарували козацькі шаровари.

   Щирі привітання до всіх учасників та гостей висловила голова Новоолександрівської сільської ради Валентина Приймаченко. Вона із захопленням спостерігала показові виступи вихованців Старокодацького осередку, привітала його керівника Івана Валяєва.

   Зі словами пивітання до присутніх звернувся народний депутат України IV та V скликань, голова ради громадської організації «Дніпряни» Сергій Бичков, який не тільки допоміг в організації свята, а й вручив козачатам подарунки.

   Привітав присутніх зі святом і голова Дніпропетровського відділення всеукраїнської асоціації «Афганці Чорнобиля» Костянтин Рябека та вручив інструкторам школи Івану Валяєву, Віталію Таріну та Олександру Сулейманову подарунки. Депутат Дніпропетровської міської ради Микола Царенко, який опікується філією «Штурм-Парус», подарував школі ікону Покрови Божої Матері.

   Привітав присутніх президент всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула.

   Глядачі були у захваті від виступів вихованців шкіл українських національних бойових мистецтв. Потішили їх і традиційні козацькі розваги. Хоча забава- це тільки для глядачів, а для учасника — досягнуті багатоденними тренуваннями бойові навички, де потрібні не тільки фізична, а й духовна сила, воля та розум.

   Гості познайомилися з робота майстрів народнї творчості, слухали українські пісні у виконанні народних колективів «Кодачанка» та «Червона калина». А дискотека примусила вийти на танцмайданчик навіть дідів.

   Розпалені азартом, об'єднані вірою в себе і у товариша, дві козацькі хвилі «лава на лаву» накотили одна на одну!

   Розгулялися не тільки козацьке завзяття, але й апетит! Доречним був гарячий запашний куліш, яким щедро пригощали всіх бажаючих!

Більше фото...