Село Старі Кодаки… Навіть сама його назва говорить про те, що виникло воно задовго до нашого народження, ще за часів Запорізької Січі, точніше у ХVІІ столітті, та є продовженням історії фортеці Кодак. Саме тут починається перший дніпровський поріг – Кодацький, поруч з ним стояла фортеця Кодак, яку внесено до переліку об'єктів культурної спадщини України національного значення. Складно уявити, стоячи на залишках фортеці на мальовничому пагорбі над Дніпром або ідучи селом, земля якого ще пам’ятає кроки наших славних пращурів-козаків, що за якихось десять кілометрів звідси стоїть величезне місто Дніпропетровськ. Ми живемо у благодатному краї, і нам не потрібно далеко їхати, щоб пізнавати історію України, адже Старі Кодаки – це козацьке серце Дніпропетровщини.

   Тому невипадково в цьому місці у червні 2008 року створено козацький осередок «Старий Кодак», метою якого є відродження та розвиток культурної спадщини українського народу та козацьких традицій. Вже три роки поспіль у червні на козацькому колі проходить фольклорно-спортивне свято «Січ гуде», в якому беруть участь вихованці та гості осередку. Це свято української культури та вшанування пам’яті наших славних пращурів-козаків!

   В козацькому осередку «Старий Кодак» кожен може знайти собі заняття до душі, адже в будь якому із напрямів добре по-різному, все залежить від вашого бажання, інтересу чи здібностей. Тут працює гурток козацького традиційного бойового мистецтва «Спас» та творча майстерня під керівництвом майстра Петриківського розпису та витинанки, гурток сучасної хореографії та тренажерний зал. Відвідуючи заняття, ви матимете чудову можливість отримати безліч позитивних емоцій та неймовірних вражень, проникнутись духом предків, дізнатись чимало нового та корисного, відкрити в собі новий талант і, звісно, завести багато нових знайомств.

  Отож, у стрімкому вирі сучасного життя, зупиніться на хвилину та завітайте до нашого осередку! Пориньте в унікальну атмосферу українського побуту, обрядів та звичаїв, дізнайтесь багато цікавого з історії рідного краю. Ми пропонуємо до вашої уваги захоплюючі екскурсії до залишків фортеці Кодак, заняття різних напрямків для дітей та дорослих, майстер-класи з прикладного мистецтва та козацького бойового мистецтва «Спас», ексклюзивний майстер-клас з виготовлення кулішу, козацькі розваги та ще багато іншого. Досвідчений тренерський склад, умілі майстрині, привітні господарі, розмаїття заходів та розваг подарують вам неперевершений відпочинок та дивовижні враження. Адже наш колектив складається зі справжніх професіоналів, майстрів своєї справи, які працюють з натхненням та відданістю.

   Відродимо разом  культурну спадщину нашого народу!