Steriy Kodak

   18 травня 2013 року в рамках святкування Дня Європи відбувся VI міжнародний етнофестиваль «Петриківський дивоцвіт». Свято урочисто відкрив Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул.

   В цьому році у фестивалі прийняли участь більше 50 тисяч учасників та гостей з України та зарубіжжя. Упродовж всього дня на території Центрального парку ім. Т.Г. Шевченко проходили цікаві концерти творчих колективів області, конкурси, майстер-класи та виставки. На святі були представлені майданчики міст та районів області. Візитною карткою Дніпропетровського району був виступ інструкторів козацького осередку «Старий Кодак» Івана Валяєва, Дмитра Семененка та їхніх вихованців — Станіслава Едуарда, Андрія та Миколи Мозгових.

   Також на святі були присутні: начальник управління культури Дніпропетровської районної ради Алла Сафронова, президент Дніпропетровської обласної федерації «Спас», керівник регіональної зразкової школи національного бойового мистецтва «Спас-Штурм» Геннадій Поляков, голова громадської організації «Старий Кодак» Ігор Шаломаєв та майстриня з декоративно-прикладного мистецтва Ірина Волошин.

   Етнофестиваль «Петриківський дивоцвіт» був започаткован в 2008 році з метою популярізації українського мистецтва та зеленого туризма в Україні.