Steriy Kodak

   14 жовтня — свято Покрови Пресвятої Богородиці та День українського козацтва. Для козаків свято Покрови було найбільшим та найзначущим святом. В цей день у козаків відбувалися вибори нового отамана. Вони вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Українi воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву — Козацька Покрова. З недавніх пір свято Покрови в Україні вiдзначається ще й як день українського козацтва.

   “Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем". В українських селах і досьогодні дотримуються давньої народної традиції справляти весілля після Покрови. Від Покрови і до початку Пилипівки – пора наймасовіших шлюбів в Україні. 

    Для того, щоб усi члени сім’ї були здоровими, на Покрову старша господиня брала вишитого рушника, що був над iконою Богородиці, і розвiшувала його над вхiдними дверима. Пiд ним ставали, як йшли до церкви, i проказували:

Пресвята Покрiвонько,

Перед твоiм кривалом

Голови схиляемо.

Прохаемо, Покрiвонько,

Од лиха укрити, Здоров’ячко наше Знов нам обновити.

   10 жовтня 2013 року, напередоднї свята Покрови Пресвятої Богородиці, козацький осередок «Старий Кодак» гостинно відчинив свої двері новим гостям! Програма екскурії, як завжди була дуже цікава! Діти дізнались чимало нового та цікавого з історії рідного краю, завітали до спортивної зали осередка, де на них чекали цікаві козацькі ігри та розваги. А потім у світлиці хлопці та дівчата навчились мотати ляльку — справжній український оберіг. По закінченню екскурсії діти отримали смачний розписний пряник ручної роботи!

Щастя всім, радощів та благополуччя!