Steriy Kodak

    26 травня Дніпропетровською філією Київського інституту проблем управління імені Горшеніна була проведена прес-конференція «Розвиток зеленого і сільського туризму в Дніпропетровській області».

    У прес-конференції взяли участь: директор КП «Центр зеленого туризму і народних ремесел Дніпропетровщини» Лариса Філінова; голова громадської організації "Козацький осередок «Старий Кодак», автор проекту «Мандрівка до фортеці Кодак» Ігор Шаломаєв; інструктор козацького осередку «Старий Кодак» Іван Валяев.

  Лариса Филинова розповіла, які напрями зеленого туризму розвиваються в Дніпропетровській області. «На Дніпропетровщині зелений туризм має величезні перспективи для розвитку. На сьогодні працюють 7 садиб в Петриківському районі, 4 садиби в Павлоградському, 3 садиби в Царичанському, 2 садиби в Нікопольському. Очікується відкриття садиб в Покровському і Васильківському районі. Особливість відпочинку в садибах полягає в тому, що туристам пропонується не лише комфортне розміщення і живлення, але і екскурсії по різних маршрутах. Тобто, це і затишок, і їжа, і розваги», — сказала вона.

  Іван Валяев повідомив, що в Дніпропетровську відкритий новий туристичний маршрут «Мандрівка до фортеці Кодак», який розрахований на дітей, молодь і сім'ї з дітьми. «Ми пропонуємо туристам пішу екскурсію до залишків фортеці Кодак, відвідування некрополя, майстер-класи по бойовому мистецтву „Спас“ і традиційний козацький куліш. Якщо ж люди приїжджають на декілька днів, їх чекають козацькі забави, тренування удосвіта, купання в Дніпрі, посвячення в козаки та інше», — сказав він.

 Ігор Шаломаєв відмітив, що метою проведення екскурсій є формування поваги дніпропетровчан до історії свого краю, яка довгий час перебувала в забутті.