Steriy Kodak

   13 березня 2015 року  у козацькому осередку «Старий Кодак» відбувся семінар-практикум з національно-патріотичного виховання. У заході взяли участь директори, заступники директорів та педагоги навчальних закладів Жовтневого району.

  Від імені Піклувальної ради козацького осередку «Старий Кодак» гостей вітала депутат Дніпропетровської міської ради, директор Дитячо-юнацького центру «Штурм» Ірина Герліванова. Вона приділила велику увагу відповідальності педагогів у справі національно-патріотичного виховання. Її підтримала методист районного методичного кабінету відділу освіти Жовтневої районної у місті Дніпропетровську ради Надія Хаменєва, яка вважає необхідним підтримку ініціатив зі створення таких осередків, де діти доторкаються до живої історії України, відчуваючи себе її невід'ємною частиною.

   Голова громадської організації "Козацький осередок «Старий Кодак» Ігор Шаломаєв розповів про діяльність організації, яка має за мету відродження інтересу до української історії , національних традицій та патріотичного виховання дітей та молоді. Докладається багато зусиль для поширення слави села Старі Кодаки, як історичної пам'ятки України, іде постійний пошук однодумців для співпраці у цьому напрямку.

   Під час семінару педагоги прослухали цікаву розповідь про фортецю Кодак, взяли участь у козацьких розвагах та власноруч створили ляльку-мотанку собі на згадку.

   Найцікавішим було те, що учасники семінару не просто слухали лекцію, а й крок за кроком пройшли всі захоплюючі етапи екскурсії «Мандрівка до фортеці Кодак». Тепер вони зможуть донести дітям не тільки теоретичні засади, а ще й особисті враження та передати позитивні емоції.

   У деякі моменти семінар перетворився в дискусію з приводу історичних фактів, які відкривалися з нових сторін. Педагоги відзначили сучасний, іноваційний підхід до загальновідомих фактів.

   Найважливішими у цієї зустрічі були зацікавленість та вдячність педагогів-учасників семінару, яку вони висловили організаторам.

   Мабуть, ходити козацькими стежками рідного краю потрібно всім разом — і дорослим, і дітям!