Steriy Kodak

   У селі Старі Кодаки урочисто відсвяткували першу річницю з дня створення козацького осередку «Старий Кодак». Власне козацьку школу «Спас-Штурм» було засновано у 1999 році на базі Дитячо-юнацького центру «Штурм», директор якого заслужений працівник освіти України Ірина Герліванова. Очолює школу віце-президент всеукраїнської федерації «Спас» відмінник освіти України Генадій Поляков. Понад десять років школа носить статус регіонального центру розвитку українських національних бойових мистецтв, нараховує 300 вихованців, п'ять інструкторів та три осередки. Протягом року школа «Спас-Штурм» проводить десять власних масштабних заходів, має на своєму рахунку понад 30 перемог на чемпіонатах світу та Європи з різних бойових мистецтв та понад 250 показових виступів на міжнародних та всеукраїнських заходах.

   Є серед переможців і ті спортсмени, які тільки-но розпочали свій шлях до слави та визнання теренах бойових мистецтв. Мова йде про вихованців козацького осередку «Старий Кодак». Цей заклад розпочав свою діяльність лише рік тому. Заручившись підтримкою голови Новоолександрівської сільської ради Валентини Приймаченко, фахівці з національного рукопашу «Спас» створили філію козацької школи в місці, де колись процеси січеславської козаччини відбувались найбурхливіше. Знання і навички передає спасівцям інструктор Іван Валяєв, виховує фізично і духовно розвинених особистостей. Незважаючи на досить молодий вік, команда Старокодацького осередку вже бере участь у показових виступах та змаганнях, має кілька перемог. Христина Демиденко та Олександр Мозговий посіли призові місця на Кубку України з орієнтал-спорту, а Павло Мозговий — на першості з національного рукопашу «Спас».

  На святкуванні першої річниці осередку врийшли високопосадовці, побратими з козацьких об'єднань, батьки вихованців і дніпропетровців, які поважають діяльність школи «Спас-Штурм» за значний внесок у відродження та розвиток української національної культури. Були подарунки та побажання процвітання та розвитку осередку козацької школи. В свою чергу господарі свята порадували гостей святковим концертом. В програмі-показові виступи творчих колективів та вихованців школи «Cпас-Штурм», традиційні козацькі розваги та, звичайно, частування справжнім козацьким кулішем.

Більше фото...