Steriy Kodak

   У мальовничому селі Старі Кодаки, що причаїлося на березі Дніпра зібрались нащадки славетного козацького роду, з нагоди святкування другої річниці створення Старокодацького осередку та щоб побачити досягнення вихованців Дніпропетровської регіональної зразкової школи козацького традицій ного бойового мистецтва «Спас-Штурм». Сама тільки назва заходу «Січ гуде» одразу ж налаштувала на святковий настрій. А відкрила це незабутнє дійство депутат Дніпропетровської міської ради, директор Дитячо-юнацького центру «Штурм» Ірина Герліванова.

   На свято прийшло багато гостей. Серед них представники районної влади: голова райради Валентина Приймаченко, заступник голови райдержадміністрації Ірина Чепракова, завідувач відділу культіри і туризму РДА Алла Сафронова.

 

   Зі словом подяки до всіх співробітників виступила Валентина Приймаченко: « Ви протоптали нову стежечку до Кодацької фортеці та до дитячих сердець. І це добре, бо молодь повинна продовжувати козацьку справу і пишатися нею». Вона висловила особливу подяку президенту обласної федерації «Спас» та нагородила його почесною грамотою. Геннадій Поляков, в свою чергу, зазначив, що цього року дітей в організації значно більше, ніж попереднього і висловив надію, що з часом кількість вихованців зростатиме.

  Інструктор штурмівців Іван Валяєв поділився з присутніми досягненнями вихованців: на змаганнях вони вибороли двадцять три призових місць, серед них дев'ятнадцять за розумові турніри. Ось яка інтелектуальна молодь зростає на козацькій землі! Для порівняння: минулого року призових місць було всього сім. Оце так прогрес!

  Завітав на штурмівське свято й Новоолександрівський сільський голова Олександр Візір. Він привітав вихованців гуртка від імені всієї гормади, а також не залишив жодну дитину без подарунка.

  До поздоровлень долучився і Василь Скиба — голова районної організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», помічник народного депутата Олега Царьова. Далі гостей захопила хвиля позитиву та приємних вражень: діти показували свої вміння. Не можна оминути увагою і культурне диво Дніпропетровського району — народний ансамбль української пісні «Кодачанка» також поздоровив штурмівців зі святом та подарував свої пісні. А потім ще були справжні козацькі розваги для всіх бажаючих. Загалом, чудове поєднання танців, бойових мистецтв, цікавих номерів та справжньої української музики. Ото Січ гула! Тільки й можна сказати, що встань, Богдане, подивися на свою країну та порадій за нащадків...

  Гостей вражала родинна щирість, що панувала на святі. Якими теплими були вітання переможців змагань, якою відвертою була дитяча радість подарунками, якими бурхливими були аплодисменти всім, хто вклав душу в цю організацію.

  Завершилося свято насправді по-українські — частуванням. Справжнісінький козацький куліш чекав на присутніх. Отака приємна несподіванка!

 Більше фото...