Steriy Kodak

   В кожній країні є такі місця, відвідуючи які особливо відчуваєш невід'ємний зв'язок між сучасним та минулим. Такі місця — справжні скарби історії рідної землі. Село Старі Кодаки — козацьке серце Дніпропетровщини, адже саме тут починається перший дніпровський поріг — Кодацький, поруч з ним стояла фортеця Кодак, яку внесено до переліку об'єктів культурної спадщини України національного значення. В цьому місці у 2008 році було створено козацький осередок «Старий Кодак», метою якого є відродження та розвиток культурної спадщини українського народу та козацьких традицій. Тут працює гурток козацького традиційного бойового мистецтва «Спас», творча майстерня, проводяться народні фольклорні свята та організовуються екскурсії.

   Козацький осередок «Старий Кодак» завжди радий новим друзям! Та й допитливих мандрівників приїздить до нього чимало, адже екскурсія — це особливий та цікавий спосіб навчання!

   24 травня козацький осередок зустрічав нових гостей, які приїхали на історично-пізнавальну екскурсію «Мандрівка до фортеці Кодак». Прогулявшись історичними місцями села та прослухавши історію фортеці Кодак, школярі навідалися до осередку, де хлопці тренувалися та гралися в спортивній залі. Крім цього вони  займалися просто неба з шаблями, як колись це робили саме на цій землі наші предки-козаки. Тим часом у затишній світлиці осередку дівчата вчились виготовляти ляльку-мотанку — справжній родинний оберіг. А по завершенні екскурсії кожен з відвідувачів отримав традиційний смачний сувенір — розписний пряник ручної роботи і, звичайно, море позитивних емоцій та вражень!

Більше фото...