Steriy Kodak

   Масляна – древнє слов'янське свято, що дісталося нам у спадщину ще від язичницької культури, але збереглося й після прийняття християнства. За церковними канонами Масниця – це Сирний, або Сиропусний, тиждень, що передує Великому посту. Масляна – це веселе прощання із зимою, осяяне радісним чеканням близького тепла, весняного відновлення природи. Навіть млинці, неодмінний атрибут свята, мали ритуальне значення: круглі, рум'яні, гарячі, вони являли собою символ сонця. Масниця продовж багатьох століть зберегла характер народного гуляння. Всі традиції цього тижня спрямовані на те, щоб прогнати зиму і розбудити природу від сну.

         

   16 березня святкування Масляної відбулося на гостинному подвір’ї Дитячо-юнацького центру «Штурм», а 17 березня Масляну проводили у клубі «Штурм-Парус». Незважаючи на прохолодну погоду, людей зібралось чимало – вихованці Центру, батьки, дідусі та бабусі – усі раділи, як діти, чудовому святу Масляної. Право урочистого відкриття заходу було надане почесній гості – депутату Дніпропетровської міської ради, директору Дитячо-юнацького центру «Штурм» Ірині Герлівановій. На всіх присутніх чекали ярмарка розваг, конкурс млинців та народні забави.

Усе дійство, як годиться, закінчилося хороводом та спалюванням солом’яного опудала Масляної. 

   Хочеться окремо розповісти про благодійу акцію, яка проходила на святі. Наприкінці минулого року в «Штурмі» було організовано благодійну акцію зі збору коштів для Романа Головянка, шестирічного хлопчика, хворого лімфобластним лейкозом. Велика кількість небайдужих людей відгукнулась на заклик про допомогу, було зібрано значну кількість грошей. Всі вони були передані родині Головянків.

   З радістю повідомляємо, що у хлопчика спостерігається позитивна динаміка, він навіть зміг прийти на свято разом з батьком та братом-близнюком. Але попереду у Романа ще довга дорога боротьби за життя та одужання. Учасники свята та його гості зібрали для дитини загалом 4240 гривень, які були передані батьку хлопчика. Висловлюємо вдячність усім, хто взяв участь в акції! Будьмо уважними та небайдужими до людей, які нас оточують!