Steriy Kodak

   Як швидко йде час! Здається, що зовсім недавно Ви привезли з пологового будинку дорогоцінний згорток, в якому безтурботно спав ваш малюк. Дитина росла, змінювалася, розвивалася. І як би не хотілося цього уникнути, настає той час, коли вчорашнє немовля починає готуватися до вступу в доросле життя.

   У дитини починається в перехідний період, а разом з ним приходять і труднощі, властиві цьому віку. Адже у хлопчиків та дівчаток міняється не лише фізичний стан, а й відбувається зміна у світовідчутті та свідомості. Нервова система підлітка переобтяжена усіма цими змінами. Нервова система батьків в цей період теж проходить випробування на міцність. Час від часу батьки відчувають, що не можуть «достукатись» до своєї дитини та зрозуміти її.

   На тренінгу для батьків «Підліток: будуємо мости або риємо окопи?», який відбувся 10 лютого 2013 року, учасники обговорювали проблеми взаємовідносин батьків з дітьми-підлітками, допомогали один одному порадами, розбирали різні ситуації та знаходили найбільш ефективні способи їх вирішення. Адже головною метою проведення таких тренінгів є допомога батькам зрозуміти глибинні причини труднощів, що виникли у спілкуванні з дитиною, поглянути на ситуацію ззовні та обрати найдієвіший спосіб її вирішення. Розуміння законів дорослішання дає можливість зберегти гармонійні стосунки з дитиною в цей непростий для всіх період.