Steriy Kodak

   В рамках поекту «Створення осередку громадської активності на базі Будинку культури села Старі Кодаки», що здійснюється за підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження» з метою виявлення актуальних порблем села Старі Кодаки та сала Сажівка, для активних мешканців 1 жовтня 2001 року було проведено тренінг з оцінки потреб громадськості та методики проведення опитування серед громадян.

   Допомогли зібрати активістів  член виконкому Новоолександрівської сільської ради Візір Н.О. та  інструктор з бойового мистецтва «Спас» козацького осередку «Старий Кодак» Іван Валяєв Заняття проводилось в Старокодацькому Будинку культури. Всіх учасників, яких зібралося понад двадцяти осіб, гостинно прийняла та пригощала власноруч випеченим хлібом директор Будинку культури села Старі Кодаки Протопопенко Н.О.

  Тренінг «Методи здійснення оцінки потреб громадян» проводила наш партнер і добрий друг віце-президент Центра підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» Стаднічук Н.В. Завдяки трренінгу, учасники змогли визначити свої наявні та найактуальніші проблеми громади, з власної точки зору. Зрозуміли, що кожна громада, неважливо вітчизняна чи закордонна, завжди має величезне коло проблем, та тільки від людей, з яких громада складається залежить чи можливо вирішити ці проблеми. Отримали впевненість, що для кожної проблеми існує шлях її вирішення. Змогли оцінити свої власні сили та оцінити сукупні сили громади. Склали карти проблем та пропрацювали типові шляхи їх вирішення.

   Тренінг «Методи міжособистого спілкування» проводила  практичний психолог Людмила Хозей.

   В ході спілкування учасники отримали практичний досвід з міжособистого спілкування та проаналізували кілька типових ситуацій спілкування між людьми, що не готові до конструктивної співбесіди, отримали досвід коригування лінії розмови для більш ефективного спілкування.

   Взагалі, учасники прийшли до висновку, що якщо кожен мешканець громади повірить в себе, в свої сили та в оточуючих його людей, то ніяка проблема не зможе перешкодити  досягти мети добробуту громади свого рідного села.

   Наша організація вже не перший рік прикладає зусилля для поліпшення життя в селі Старі Кодаки, і надалі прикладає всі зусилля для підвищення громадської активності нашої гормади, та ми впевнені, що цей тренінг був тим самим поштовхом, який призведе до потужного вибуху творчої енергії громади села Старі Кодаки.

  Ми пам'ятаємо, що саме в Старих Кодаках: починається перший Дніпровський поріг; строяла фортеця «Кодак», яка занесена до б'єктів культурної спадщини національного значення України; існує найдавніший некрополь України.

   Ми знаємо, що Старі Кодаки це козацьке серце Дніпропетровщини!