Steriy Kodak

18 травня 2016 року в приміщенні Козацького осередку відбувся 5-ий тренінг проекту «Об’єднуємося заради майбутнього», що реалізується за фінансової підтримки Національного Фонду Демократії та адміністративного посередництва Центру підтримки громадських та культурних ініціатив «Тамариск».

Основною метою даної зустрічі стала візуалізація дитячих бажань, а саме тих необхідних змін, яких потребують їх сільські місцевості (громади сіл Старі Кодаки, Волоське та Новоолександрівка). Учасники тренінгу зробили колаж позитивних змін, що відображає соціально-економічні та екологічні проблеми кожної з громад та можливі шляхи їх вирішення.

Основними проблемами, що притаманні селам — учасникам проекту, з погляду дітей, є поганий стан доріг, звалища сміття та, загалом, безвідповідальне ставлення деяких жителів до чистоти своєї місцевості. В усіх громадах пролунала проблема відсутності належних умов для проведення уроків фізкультури у зв’язку з відсутністю шкільного спортивного залу. Також, поширеними проблемами сіл є: велика кількість безпритульних собак, забрудненість ріки (її непридатність для купання та відпочинку).

Отже, особливу увагу діти приділяють проблемам школи, а також загальному добробуту села, його інфраструктурі та чистоті.