Steriy Kodak

  «Свята заступнице! Пречиста Діво! Ти оповий нас покровом білим, і під опіку візьми Вкраїну. Не дай їй впасти знов на коліна…» 14 жовтня 2016 року відзначається одне з найбільш шанованих свят в Україні — свято Покрови Пресвятої Богородиці, свято весіль, матері, воїнів і прощення. Цей день є особливим для українців. Сьогодні Покрова – це свято не тільки народне і релігійне, а й національне.

  Свято Покрови нагадує кожному про молитовне заступництво Божої Матері за людський рід. Здавна Покрова особливо вшановується на нашій землі.

  Пресвята Богородиця була заступницею запорозьких козаків у далеких походах, її зображення завжди було на хрестах, які вони носили. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. З недавніх пір свято Покрови в Україні вiдзначається ще й як День українського козацтва. Дуже символічно, що в цей день, починаючи з 2014 року, в Україні відзначають День захисника України.

Читати далі...

  Свято увібрало й чимало народних звичаїв. За народною традицією Покрова — це плеяда осінніх свят, що підводили підсумок господарському, хліборобському року. Вважалося, що до Покрови слід завершити усі польові роботи, а за станом погоди намагалися передбачити, якою буде зима: якщо вітер з півночі, то зима буде холодною, якщо з півдня – теплою. «Покрова накриває траву листям, землю — снігом, воду — льодом, а дівчат — шлюбним вінцем». Це свято – початок сезону на сватання та весілля. В українських селах і до сьогодні дотримуються давньої традиції справляти весілля після Покрови.

  14 жовтня 2016 року, в день свята Покрови Пресвятої Богородиці, козацький осередок «Старий Кодак» гостинно відчинив свої двері новим гостям. Програма екскурії, як завжди була дуже цікава! Діти дізнались чимало нового та цікавого з історії рідного краю, завітали до спортивної зали осередка, де на них чекали цікаві козацькі ігри та розваги. У світлиці осередку дівчата навчились мотати ляльку — справжній український оберіг. Діти поїхали додому отримавши незабутні враження про мандрівку та сповнені позитивними емоціями. Бажаємо маленьким відвідувачам здійснення їхніх мрій, нехай чарівна осінь виконає найзаповітніші бажання!

  Також в цей день козацький осередок «Старий Кодак» привітав мешканців села Волоське із Днем села, приготувавши для них цікаві козацькі ігри та розваги!