Steriy Kodak

   Одинадцяту річницю заснування відсвяткувала Дніпропетровська регіональна зразкова школа національного бойового мистецтва «Спас-Штурм», яку очолює відмінник освіти України Генадій Поляков. Тут розвивають стародавній український бойовий звичай «Спас», який у 2009 році отримав статус офіційного виду спорту. Завдяки постійній підтримці заслуженого працівника освіти України Ірини Герліванової в Дитячо-юнацькому центрі «Штурм», який вона очолює, а також у його філіалах діти не тільки займаються спортом, але й вчаться по-справжньому любити свою Батьківщину.

   На пагорбах біля Дніпра у Старих Кодаках, де колись стояв козацький форпост, і пройшло свято «Витоки» напередодні Покрови та Дня українського козацтва. Такої кількості людей у вишиванках та шароварах ви не побачите більше ніде. По-перше, в школі «Спас-Штурм» національне вбрання- це звичайнісінька форма. По-друге, побратими з інших міст нашої країни мають дуже колоритний вигляд. І, по-третє, гості свята із задоволенням вдягають національні костюми. До речі, вишиванки,, віночки для дівчат та різноманітні прикраси можна було придбати прямо тут, на святі, де кілька десятків народних майстрів демонстрували своє мистецтво.

   Серед почесних гостей були Сергій Бичков, голова оргкомітету фестивалю «Дніпровські пороги», народний депутат України кількох скликань, голова ради громадської організації «Дніпряни»; Вадим Кобилянський, голова Дніпропетровської районної держадміністрації; Валентина Приймаченко, голова Новоолександрівської сільської ради; Олексій Шульга, заступник начальника Дніпропетровського регіонального управління «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву»; Сергій Бєліков, депутат Жовтневої райради у м. Дніпропетровську; Тарас Поварчук, голова Жовтневої організації ветеранів Афганістану, полковник; Олександр Притула, президент Всеукраїнської федерації «Спас».

   Після привітань почався концерт. Гостей чекали показові виступи вихованців «Спас-Штурму», інших шкіл українських національних бойових мистецтв. Відбулося нагородження кращих козаків.

   Співав ансамбль «Кодачанка», глядачі танцювали разом із вихованками студії сучасної хореографії «Дансер» та аеробік-центру «Штурм», побачили виступ театру козацького бою із Запоріжжя.

   І ось традиційні козацькі розваги. Не кожен день побачиш, як молоді хлопці йдуть «лава на лаву». Бійка на поясах та боротьба «навхрест».

  Цього року в школі «Спас-Штурм» знову поповнення. Понад сорок дітлахів від трьох до п'яти років разом із батьками взяли участь у церемонії посвяти в козачата.

   — Якими ми виховаємо наших дітей сьгодні, такою буде завтра майбутня Україна! — вважає берегиня звичаю «Спас» Ірина Герліванова.

   На завершення було частування кулішем і танці під українську музику!