Steriy Kodak

28 вересня 2013 року в селі Старі Кодаки над залишками фортеці Кодак витав козацький дух, лунали пісні та було чути радісний дитячий гомін — там відбувалося фольклорно-спротивне свято «Витоки».

У рамках цього свята чотирнадцяту річницю заснування відсвяткувала Дніпропетровська регіональна зразкова школа національного бойового мистецтва «Спас-Штурм», яку очолює відмінник освіти України, заступник директора Дитячо-юнацького центру «Штурм» Геннадій Поляков.

Святкове дійство розгорнулося на галявині біля пагорбів колись могутньої фортеці. Гості свята із великим задоволенням спостерігали за виступами вихованців «Спас-Штурм», слухали пісні у винонанні Народного вокального ансамблю «Кодачанка», роздивлялись та купували сувеніри на виставці майстрів народної творчості. Справжньою прикрасою свята стали виступи хореографічних колективів «Мікс» та «Непосиди». Показовим виступом привітали присутніх зі святом і хлопці з клубу «Штурм-Бодібілдінг».

Завітали на свято й почесні гості: представник Дніпропетровської обласної ради, депутат Дніпропетровської районної ради Валентина Приймаченко, депутат Дніпропетровської міської ради, директор Дитячо-юнацького центра «Штурм», Берегиня звичаю «Спас» на Дніпропетровщині Ірина Герліванова, голова Новоолександрівської сільської ради Олександр Візир, депутат Дніпропетровської міської ради кількох скликань Микола Царенко.

На святі був зачитаний вітальний лист від голови Дніпропетровської обласної ради Євгена Удода. Також він нагородив Почесною грамотою та іменним годинником голову громадської організації «Старий Кодак» Ігоря Шаломаєва за вагомий особистий внесок у патріотичне виховання молоді та плідну громадську діяльність.

Подяками народного депутата України Віктора Бутківського було відзначено інструкторів козацького осередку «Старий Кодак» Івана Валяєва та Дмитра Семененка за успіхи у вихованні дітей та молоді, а також у розвитку села Старі Кодаки як історичного краю.

Кожного року на святі «Витоки» проходить інтерактивна акція «Витоки єднають Україну». Цього року всі разом — дорослі й малеча прикрашали сім символічних дерев блакитними та жовтими стрічками. Наприкінці свята дерева об'єднали в один ствіл і вийшло Дерево Щастя, символ об'єднаної любові та пошани до України.

Для найменших вихованців відбулась урочиста посвята в козачата. Хлопчикам було вручено перші в їхньому житті шаровари та цікаві подарунки. Найхоробріші бійці змагалися у козацьких поєдинках «Лава на лаву», а діти брали участь у козацьких розвагах. Також відбулося урочисте шикування хлопців з Першого козацького патріотично-виховного табору «Старий Кодак».

По закінченні свята всі присутні скуштували справжній козацький куліш.

Окремо хочеться розповісти про благодійну акцію, яка проходила на святі. Трирічному хлопчику Олегу Чирві терміново потрібна допомога. Він дуже хворий. Діагноз — гострий лімфобластний лейкоз. Ця акція об'єднала всіх присутніх на святі. Всі кошти, які були зібрані для дитини, будуть передані матері хлопчика особисто.

Неперевершена атмосфера свята панувала на залишках фортеці Кодак, не залишивши байдужим нікого!

Свято, безумовно вдалося, а по селу ще довго линув його відголос...

Більше фото...